Registrace   |   Heslo

A-Tým

Fotbalisté Rousínova sehráli se Svratkou výborný zápas. Ale bez bodového efektu

03. září 2020  12:44
Až ve čtvrtém zápase nového ročníku krajského přeboru dali fotbalisté Tatranu Rousínov gól, ale jen jeden ani na bod nestačil. Na hřišti v Brně-Bosonohách podlehli Svratce Brno 1:2.
Svratka hostuje v Bosonohách, protože na svém hřišti v Komíně buduje novou tribunu. Pro novou sezonu získala výraznou posilu s prvoligovými zkušenostmi, Karla Kroupu mladšího. Šéfem týmu na trávníku je někdejší hbitý záložník prvoligové Zbrojovky Petr Musil. Ten zásoboval Kroupu přesnými centry, ale rousínovská obrana vytáhlého kanonýra pečlivě střežila. Bohužel v úvodu se prosadili jiní hráči a po rychlých protiútocích získali domácí dvoubrankové vedení. Šance na stejný počet gólů měli i hosté, ale jejich koncovka vázla. Ve 26. minutě Tomáš Juříček dokonce po nedorozumění domácí obrany s brankářem zblízka nedokázal zasunout míč do úplně prázdné branky.

Svratka Brno
– Tatran Rousínov 2:1

Poločas: 2:1. Branky: 14. Havlín, 22. Huráb – 35. Rozehnal. Rozhodčí: Smekal – Kučera, Šmíd. Bez ŽK. Diváků: 150.
Svratka: Svoboda – Zeman, Outrata, Chasák, Řeřucha – Huráb (72. Štrobl), Těžký (87. Cambal), Musil, Fousek (13. Pecha), Havlín – Kroupa. Trenér: Vladimír Beker.
Rousínov: Řepka – Pelc, Rozehnal, Šlimar, Zavřel (72. Hartl) – Piňos, Pařízek, Buršík, Havel - Jukl, Juříček. Trenér: Roman Zavřel st.
Rozehnalovo snížení volejem do šibenice po rohovém kopu dalo zápasu ten správný fotbalový náboj. Svratka se snažila o nátlakovou hru, Rousínov dokázal kontrovat rychlými brejky i kombinací a hlavně si oba týmy vytvořily kupu dalších gólových šancí. V šedesáté minutě napálil dělovkou z dálky rousínovský Martin Pařízek tyčku, z protiútoku trefil Kroupa tvrdým volejem břevno. Domácí mohli dát rozhodující gól, hosté si klidně mohli odvézt bod.

Divácky atraktivní utkání nakonec Svratka dovedla k vítězství. Rousínovští byli smutní, ale výkonem potvrdili, že jejich ambice jsou vyšší než napovídá jejich bodové konto a postavení v tabulce.
„Byl to dobrý a vyrovnaný zápas. Pro diváky super. My jsme nedali šance, oni taky. Bod by tomu možná slušel víc, ale oni prostě dali dva góly a my jeden. Ale kdybychom takhle hráli minule s Bystrcí, tak jsme to v pohodě zvládli. Bohužel v koncovce se stále neumíme prosadit,“ komentoval výsledek trenér Tatranu Roman Zavřel starší.

Posílená Svratka naznačila, že v tomto složení se v krajském přeboru může ucházet o mety nejvyšší. V domácím táboře samozřejmě vládla spokojenost.

„Kluci zahráli fantasticky, zajišťovali se, dřeli. Ale to proměňování šancí, to je špatné. Rousínov byl těžším soupeřem, než jsme čekali. Nahoře mají velice agresivního útočníka, který nám celý zápas dělal problémy. Ale nakonec jsme to uhráli. Je škoda, že jsme nic nevytěžili z rohových kopů.

V každém poločase jsme jich kopali minimálně sedm. Z toho bychom měli dávat góly, hlavně když vpředu máme Karla Kroupu, který si tu hlavičku najde,“ zhodnotil zápas kouč Svratky Vladimír Beker.

O první vítězství se Rousínovští pokusí v příštím kole na domácím trávníku. Už v pátek 5. září se od 17.00 hodin utkají s Olympií Ráječko.

29.04. 2021 | 08:49 navazuji na předchozí informace ohledně trénování,

vyčkávali jsme (zřejmě opět bláhově) na oficiální schválenou informaci o tom, jakým způsobem se tento týden trénuje. Vzhledem k tomu, že nepřichází, zasílám aktuální obecně využívaná pravidla podle „rozvolňovacích balíčků“ Ministerstva platný pro tento týden:

6 dvojic na 15 m2 (čtvrtina hřiště);
není nutné zvláštní testování;
nevyužívat vnitřní prostory (šatny, umývárny).

V pondělí by mělo dojít k dalšímu rozvolnění, podám tedy další zprávu.

Žákovská mužstva jela do Lysic jen na výlet

27.09. 2020 | 12:05 Žákovská mužstva jela do Lysic jen na výlet neboť hřiště v Lysicích, kde hrají svá domácí utkání celky Žijeme hrou bylo nezpůsobile a náhradní termín byl stanoven na 7.listopadu.

Dnešní výsledky telegraficky

26.09. 2020 | 17:28 Slavkov-Dorost 5:2
Muži B-Slavkov 5:2
Boskovice-Muži A 1:3
Utkání žáků odložena

Výbor FO hledá????

25.09. 2020 | 11:57 Výbor fotbalového oddílu touto cestou hledá člověka, který by rád pomohl s propagací , to znamená s tvorbou plakátů, programů na utkání a aktualizací webových stránek.
Případní zájemci nechť nás kontaktují na čísle 724320214 u sekretáře FO.