TJ Meteor Stříbrná Skalice, z.s.

Stránky fotbalového klubu na vysledky.com

< A-Tým Starší přípravka >
Klub A-Tým Hřiště Archiv

STŘÍBRNÁ SKALICE „A“ – Velké Popovice 1:2 (0:0) branky: 60. Foltýn – 62. a 92. hosté žk. Jelínek, Rob sestava: Novák – Čekal, Vastl, Rob, Tesařík – Michálek (45. Paluska M.), Bečka, Klégr (35. Polák), Jelínek – Foltýn, Krčmář (80. Kavan) Po divoké přestřelce v Sibřině se naši vrátili na domácí trávník, kde je čekali hráči Velkých Popovic. Hostující mužstvo bylo namlsané vysokou výhrou nad již postupujícími Radonicemi a určitě se chtěli vytáhnout i proti našim. Trenéru Píchovi chyběli Fekete a Rezek, ale do sestavy se vrátili Klégr s Michálkem. Již od počátku zápasu bylo vidět, že Velké Popovice se dostali na závěr sezony do fotbalové pohody. Hráli v klidu, nikam nepospíchali. Na upracovanou a nepřesnou hru našich to opravdu stačilo a celé první dějství sobotního zápasu tak měli mírně navrch. Dvojice útočníků Foltýn-Krčmář si žádnou brankovou příležitost nevypracovala. Důvodem byla špatná podpora od záložníků, kteří je v útoku nedoplňovali a téměř nulový počet jim adresovaných přesných přihrávek. Jedinými přihrávkami, které měly snahu najít naše forvardy, byly dlouhé pasy za obranu. Ty ale vzhledem k výškové převaze soupeře byly neškodné. Do druhého poločasu je trenér Pícha nucen střídat. V závěru první půle si Michálek obnovil zranění stehenního svalu, ale vážnější situace byla a je u Klégra, pro kterého sezona skončila. S největší pravděpodobnosti si natrhl lýtkový sval. Od 45. minuty tak po dlouhé absenci nastoupil Aleš Polák. U našich byla vidět snaha o zvýšení aktivity, ale pozorní hráči Popovic žádné komplikace nepřipouštěli. V 60. minutě se Skalice dostala do vedení. Foltýn zahrával rohový kop a míč k překvapení všech skončil v brance. Dva hráči hostů se pravděpodobně nedohodli na odkopu a míč šťastně propadl až do sítě – 60. minuta 1:0. Z vedení se naši dlouho neradovali. Již za 2 minuty bylo vyrovnáno. Hostující středopolař si pohrál s našimi obránci a zpoza vápna překonal brankáře Nováka – 62. minuta 1:1. Vyrovnávací branka vlila hostům novou krev do žil a do konce zápasu byli jednoznačně lepším týmem. Naše obrana byla pod tlakem a často chybovala. Bylo asi jen otázkou času, kdy padne rozhodující branka. Ta přišla v závěru zápasu. Hostující hráč po ztrátě naší obrany překonává technickou střelou Nováka a stanovuje konečný výsledek a nula bodů pro Skalické – 92. minuta 1:2. Závěr sezony není pro naše šťastným. Místo, aby vzhledem k situaci a svému postavení v tabulce, hráli v klidu a pohodě a užívali si fotbalu, je jejich hra upracovaná, nezáživná – prostě mizerná. Nejenže se projevují různé absence a zranění, ale pravděpodobně se nejvíce projevuje špatná tréninková docházka. Trénovat se musí, bez toho se dnes hrát nedá a my jsme toho jasným důkazem.

Foltýn, Bečka, Foltýn, Paluska Louda – Čekal (35. Bubeník), Vastl, Rob, Tesařík – Paluska, Pícha, Bečka(89. Kavan), Jelínek – Foltýn, Rezek Ve 22.kole zavítali naši hráči na horkou půdu do Sibřiny. Ještě před několika lety by tento zápas šlo nazvat jako boj třetí ligy proti divizi. V sobotu se hrálo o druhé místo okresního přeboru. Už před zápasem nám bylo jasné, že nás nečeká nic jednoduchého. Trenér Pícha neměl k dispozici kompletní kádr. Z různých důvodů chyběli Fekete, Klégr a Michálek. V sestavě je nahradili Rob, Bečka a Paluska. Místo Nováka se do branky postavil Louda. První půle by se dala nazvat dnem otevřených obran. Kdo nestihl začátek utkání, mohl jenom litovat. Už v páté minutě, Pícha, ve snaze udržet míč, směřující do autu, na hrací ploše, namazal do brejku domacím,kteří se jednou přihrávkou dostali do situace jeden na jednoho. Vastl byl v souboji o setinku vteřiny dříve, ale míč se bohužel odrazil přímo před domácího útočníka, který v samostatném úniku nedal Loudovi šanci. 5.minuta 1:0. Rychlá branka naše hráče nesrazila. Ihned po rozehrávce zakombinovali Pícha, Rezek a Foltýn. Rezek vysunul Foltýna, který se dostal před domácího obránce a se štěstím prostřelil domácího brankáře. 6.minuta 1:1. V 18. minutě přišel centr od pravé lajny a pro neobsazeného hráče na zadní tyči nebyl problém napnout naši síť podruhé. 18.minuta 2:1. Domácí se nepoučili a opět oslavovali branku déle, než by bylo zdrávo. V té samé minutě vybojoval balon Tesařík, zatáhl míč po lajně, skvěle uvolnil Foltýna, který zpětnou přihrávkou našel na penaltě Bečku,pro kterého nebyl problém balon uklidit do sítě. 18.minuta 2:2. Ve 25. minutě si Pícha nešťastně ukopl míč na velkém vápně, míč okamžitě směřoval na neobsazeného domácího hráče, který přehodil padajícího Loudu. 25.minuta 3:2. O čtyři minuty později,po závaru před naším vápnem, se domácí prosadili počtvrté. 29.minuta 4:2. Po půl hodině hry se na trávníku začalo jiskřit. Foltýn s Čekalem jsou rádi, že mají obě dvě nohy. Zákroky domácích volaly po klepetech. Druhý poločas začal individuálním průnikem domácí kapitán, který ztroskotal až na Loudovi. Sibřina, s vědomím dvoubrankového vedení, se nikam netlačila, ovšem do větší šance nás nepustlia. V 57. minutě byl na hranici velkého vápna faulován Jelínek a z následného přímého kopu, Foltýn vyhnal všechny pavouky z horního rohu branky. 57.minuta 4:3. Kontaktní branka obraz hry příliš nezměnila. Naši se snažili vyrovnat, ale Sibřina bránila velmi pozorně. V 73. minutě, Vastl mazaně odkopl míč, který doběhl Paluska a střelou z hranice vápna vyrovnal. 73.minuta 4:4!!! Vyrovnávací branka domácí vyhecovala k větší aktivitě. Bohužel pro ně, náznaky akcí v klidu odvracela naše obrana v čele s Vastlem. V závěru utkání mohl rozhodnout Foltýn, ale z malého vápna brankáře nepřekonal a z následného protiútoku zazvonila tyč po střele domácího kapitána. Pro diváka velmi zajímavé utkání skončilo spravedlivou remízou. Určitě je pro nás velkým povzbuzením, že jsme nesložili zbraně a podařilo se nám vydolovat alespoň bod. Důležité také bylo soudcování pana rozhodčího, který pískal velmi slušně a hru neovlivnil žádným závažným přehmatem. Další utkání odehrajeme 28.5, od 17:00, doma proti Kozlům z Velkých Popovic!

STŘÍBRNÁ SKALICE „A“ – MUKAŘOV 3:2 (1:0) branky: 34. Foltýn, 64. Klégr, 89. Rezek – 48. a 68. hosté sestava: Novák – Čekal, Vastl, Fekete, Tesařík – Michálek, Klégr (70. Rob), Pícha (60. Popela), Foltýn – Jelínek (85. Paluska), Rezek žk. Foltýn, Michálek Předchozí tři zápasy (Mochov, Vyžlovka, Kunice B) nebyly jak výsledkově, tak ani herně dle našich představ. Určité zlepšení bylo vidět v prvním poločase zápasu s kunickým béčkem, kdy naši domácí přehrávali. Bylo však dobré tento výkon zopakovat a udržet ho po celý zápas, protože Mukařov je fotbalově Opět scházeli dlouhodobě zranění Aleš Polák a Tomáš Bečka. Na pravého beka se tak postavil námořník Martin Čekal. Do zbývajícího místečka ve středové ose, vedle záložníků Klégra a Feketeho, se ještě vměstnal Honza Pícha a společně tak střed hřiště hermeticky uzavřeli. Sobotní počasí a stav hřiště byly pro fotbal opět jako stvořené, bylo jen třeba předvést atraktivní výkon, potěšit náročné skalické fanoušky a hlavně získat tři body. Od začátku zápasu bylo znát, že se potkala kvalitní mužstva, že nikdo nemá co ztratit a bude se hrát fotbal bez zábran. Naši byli po cDruhý poločas začal nejhůře, jak mohl, protože již po třech minutách Mukařov srovnal stav zápasu – 48. minuta 1:1. Hostům vlil střelený gól krev do žil a na chvíli převzali otěže zápasu. Naši však tuto čtvrthodinu ustáli a poté se opakoval obrázek z prvního poločasu – hra s mírnou převahou Skalice. VZlepšený výkon a koncovka znamenají 3 body do celkové tabulky a skalické áčko se tak vrací na druhé místo. Po dlouhé době se dalo na naše dívat, což během hry oceňovali skaličtí fanoušci. Jen tak dál. Příští zápas nás čeká na hřišti Sibřiny, což je opět jedno z mužstev, které se nachází v horní polovině tabulky. Nic jednoduchého naše nečeká.
V 20. kole zajížděli naši na hřiště Kunic. Byl to souboj o druhé místo, protože domácí by se v případě výhry posunuli před Skalici. Kunické fotbalové prostředí, postavení týmů v tabulce a krásné slunečné odpoledne byly předpokladem příjemného fotbalového zážitku. V předchozích zápasech naši nepodávali nijak oslnivé výkony, ale nyní se do soupeře pustili od prvního hvizdu, a přestože tomu výsledek neodpovídá, byli celý první poločas o něco lepším týmem. Aktivní byl především Foltýn. Již v druhé minutě ohrozili domácího brankáře Chadimu. Vzrůstající tlak našich52. minuta 5:2 – domácí si po chybě skalické obrany vypracovali opět tříbrankový náskok. Druhý poločas ztratil proti prvnímu fotbalovou kvalitu a především u skalických fotbalistů, ale i přesto si naši vypracovali velké množství brankových příležitostí. Největší z nich měl opět Rezek, který dvakrát pNa výsledku zápasu se jednoznačně podepsaly chyby brankáře Nováka, který tentokrát naše opravdu nepodržel. Na druhou stranu musíme OPĚT připomenout, že jsme OPĚT doplatili na neproměňování stoprocentních brankových příležitostí. V posledních třech čtyřech zápasech nás špatná koncentrace stále 7 bodů Kamil Michálek
STŘÍBRNÁ SKALICE „A“ – VYŽLOVKA 1:3 (1:2) branky: 32. Jelínek – 37., 45. a 79. hosté sestava: Novák – Rob, Vastl, Klégr, Tesařík – Michálek (40. Paluska M.), Fekete, Jelínek (85. Fork), Krčmář T. (70. Paluska L.) – Foltýn, Rezek V 19. kole čekala naše hráče Vyžlovka. Naši však nehrají poslední zápasy v pohodě, herně se jim vůbec nedaří. V sestavě proběhla změna pouze na postu brankáře, když se do branky postavil místo Loudy Novák. I když sobotní počasí a stav hřiště byly pro fotbal jako stvořené, již od začátku zápasu bylo něco špatně. Naši byli ve všech aspektech jednoznačně horším týmem. Vyžlovští hráli s chutí, bojovali, bylo jicI když to není možné, byl druhý poločas ze skalické strany ještě horší. Až na výjimky nikdo nebojoval, souvislejší kombinaci ani památky. Přesto jsme si šance opět vytvořili. Nejvíce jich měl vrchní palič Pepa Rezek. Několikrát opět stál sám proti hostujícímu brankáři, ale překonat jej nedokázal. HosZápas snad nemá ani cenu komentovat. Všichni víme, že naši hráči určitě mají na víc, než předvedli v sobotu. Měli by začít zase pěkně od podlahy, každý sám u sebe. V sobotu je čeká mnohem těžší soupeř z Kunic, a pokud míní podat stejný výkon jako s Vyžlovkou, odsuzují se k dalšímu debaklu. Kamil Michálek