Klub A-Tým Hřiště Archiv

Klenovice dál pokračují svou jízdu

I.A třída: Derby skončilo smírně. Spokojenější byli Klenovičtí

Výhru Čechovicím přinesl poločasový vichr. Klenovičtí spalovali nemožné
Klenovičtí vyběhli na čechovický pažit hodně sebevědomě. První střelou se prezentoval Liška, ale Brablec byl na místě. Domácí odpověděli šancí Jáhla, jenž však dlouhý centr napálil nad. Další minuty už patřily hostům, kteří přímočarou kombinací dělali Čechovickým velké problémy. Solidní průnik předve Jeho svěřenci nastoupili s větším zaujetím, ale nevyvarovali se hrubice. Borovský se řítil sám na bránu, ale s gólmanem obstřelil i bližší tyč! Prakticky z protiútoku bylo srovnáno. Kolečkář se nerozpakoval napálit odražený míč na hranici šestnáctky, který zaplul nechytatelně do sítě - 1:1. „Kdyby da Klenovičtí se postupně z této ledové sprchy oklepali a přitlačili domácí k šestnáctce. Polovysokou střelou se předvedl Šlézar a obrovskou šanci měl po rohu Borovský. Jeho hlavičku však fantasticky vyškrábl z vinklu Brablec! Další šance hostů přišla v úplném závěru. Po vyšachování celé obrany doputova „Kluci si poločasovou domluvu vzali k srdci, dokázali zápas otočit. Vyždímali se na maximum, za což je musím pochválit. Podobné výhry si cením více, než třeba 5:0 s odevzdaným soupeřem. U dvou branek byl Jansa, který společně s Jáhlem odvádí moře neviditelné práce,“ hodnotil duel Jaroslav Liška. Smíř
Klenovice se rozešli s Bělotínem smírně
Fotbalisté Bělotína nenašli ani v pátém květnovém utkání přemožitele a mají z 5 zápasů velmi dobrou bilanci 2 výher a 3 remíz a skóre 11:5, kdy se jim podařilo bodovat i na hřišti 2. Kojetína a vzít všechny body před týdnem u nyní 4. Čechovic. S touto motivací chtěli pokračovat i v Klenovicích. Z počátku měli mírnou převahu domácí, když v 2´ po mávaném ofsajdu nechal hlavní rozhodčí pokračovat ve hře, ale šanci domácích odvrátil rychlým návratem Hanák na roh. V 15´ přímý kop Klenovic zachytila bělotínská obrana, ale po faulu nařídil sudí d V 2.poločase se Klenovice pokoušeli, aby zápas skončil minimálně dělbou bodů, ale v 51´ hlavička domácích byla tak jemná, že se Majerský položil na zem je pro efekt pro fanoušky. O 9 minut později již klenovický hráč nachytal Majerského na hruškách a srovnal na 1:1, když před tím ještě obešel 2 bělot V dalším zisku bodů mohou bělotínští pokračovat již nynější neděli od 16:30, kdy doma hostí tým z Bohuňovic
Átřídní derby pro Klenovice. Haná se začíná topit!
Pomyslný souboj o šest bodů zůstal doma. Hostující tým nastoupil aktivně, střela Trnavského však mířila nad. Dalekonosnou střelou prověřil Rece útočník Zatloukal, ale vzápětí se radovali Klenovičtí. Rozehnal našel úplně volného Prokopa, jenž drzou patičkou zaskočil Pastyříka - 1:0. Ještě hůře bylo s V poslední čtvrthodině prvního dějství převzala aktivitu Haná. Nejprve střílel ze střední vzdálenosti Krupička, gólman Rec vyrazil na roh. Z něj pak našel Krupička volného Mašíka a bylo 2:1. Nápor Hané neustával a Zatloukal roztřásl horní tyč. O chvíli později se pak Zatloukal řítil sám na Rece, Tomá Ve druhé půli se snažily oba celky strhnout výhru na svou stranu. Haná však ztratila proti bojujícímu soupeři střed pole, přestože měla výhodu jednoho muže v poli. Blízko brance byl Hladík, ale nechal vyniknout Pastyříka. Rozhodnutí na sebe vzal Honza Všianský, jenž se prodral po straně do střelecké