Sokol Výčapy

Stránky fotbalového klubu na vysledky.com

< A-Tým Starší přípravka >
Klub A-Tým Hřiště Archiv
Po nepovedeném utkání v Březníku byla dalším soupeřem Valeč. Tým Valče neměl po třech odehraných kolech ani bod, a proto se očekávalo, že body zůstanou doma. Od úvodního hvizdu se naši útočníci pustili do soupeře. Několik úvodních šancí však zůstalo nevyužito. Aktivitou oplýval především Kašpárek. Ten si chuť spravil v 11.minutě, když se protáhl po levé straně vápna a z úhlu prostřelil brankáře mezi nohama. Další šance opět zůstaly nevyužity. A tak udeřilo na druhé straně. Standartní situaci hlavou uklidil do brány kapitán Valče. Hned za minutu byla k vidění penalta. Hostující hráč nešikovně fauloval ve vápně Jakuba Jelečka. Penaltu s přehledem proměnil brácha Lukáš. Do konce poločasu jsme si ještě vypracovali několik tutových šancí. Po nich se hlavně Dokulil několikrát chytal za hlavu. Poločas skončil 2:1. Předváděná hra nebyla špatná. Jenom naše mizerná koncovka nechala soupeře ve hře. Druhý poločas přinesl větší aktivitu od hráčů Valče. Z naší strany přišly vynucené střídání a neštastné hraní rukou ve vápně po úplně zbytečném přímém kopu. Při penaltě jsme neměli štestí, protože brankář Krátký si už vyražený míč srazil sám do brány. Následující minuty byly ve znamení marného dobývání branky Valče. V 70. minutě hostující hráč prošel v rychlém protiútoků celou obranou a až po několikátém faulu upadl. Obránci mysleli, že bude pískán faul, ale pan rozhodčí ponechal výhodu. Míč si v plném běhu přebral další hráč, na kterého stojící obránci vůbec nemohli zareagovat. Vše dokončil nechytatelnou polovysokou střelou pár metrů za vápnem. Hosté se poté zkušeně zatáhli a čekali jen na brejky. Po jednou z nich byl opět odpískán pokutový kop. S ním si tentokráte Krátký poradil. A dal tím naději na nějaký bodový zisk. Dokonce se nám podařilo po nepovedené střele Pecky a následné dorážce Kuchery vstřelit branku. Ta ovšem nebyla pro údajný ofsajd uznána. Ve zbývajících minutách už jsme si žádnou šanci nevypracovali. A tak si Valeč hlavně díky naší střelecké impotenci v první půli odvezla všechny 3 body.

Výčapy - Valeč 2:3 (2:1)

šestém kole jsme přivítali Béčko Moravských Budějovic. Tradičně náš silný úvod utkání přetavil v první branku Matoušek. Toho vybídl ke skórování pěkným lobem přes obranu Kašpárek. Z vedení jsme se neradovali dlouho. V 8. minutě nedůraz domácích obránců hosté zkušeně potrestali. Budějovický útočník se protáhl mezi našimi dvěma beky a naservíroval míč volnému hráči na vápně. Který si s ničím nedělal hlavu a chladnokrevně zakončil. Za další dvě minuty měli hosté rychlý protiútok. Postupovali 4 na 4. Umě překombinovali všechny obránce. Brankář Krátký byl na následnou střelu krátký. Hosté v těchto chvílich prokazovali výborné individuální kvality, kterými spolu s množstvím zkušeností disponovali. Samozřejmě jsme chtěli vyrovnat, ale hosté kousali a měli více šancí. S nimi si však Krátký věděl rady a držel nás na dostřel. My jsme si vypracovali jedinou vážnější šanci. Ta ovšem byla 1000%. Matoušek po závaru ve vápně přestřelil bránu z malého vápna. Co se nepovedlo nám se povedlo Budějovicím. Jejich hráči se chvíli před přestávkou dostali do dvoubrankového vedení, opět po průvanu v naší obraně. Úvod druhého poločasu nám nevyšel. Hned po dvou minutách vstřelily Budějovice z hranice vápna další branku. Hosté už po zbytek zápasu kontrolovaly hru. Střídání přinesla trochu oživení. Do jedinné naší gólové šance se protlačil Navrátil. Jeho střela levačkou, ale cestu do brány nenašla. Poslední minuty zápasu hodně zaváněly červenou kartou pro některého z našich obránců. Naštestí pan rozhodčí byl milosrdný a žádnou neudělil. Utkání tedy skončilo naší prohrou 1:4. Budějovice využily chyb v naší obraně a zaslouženě vyhrály.

Výčapy - M. Budějovice B 1:4 (1:3)

Dnes ve zkratce: Našim soupeřem po nedělním obědě byl Březník, tým postupující z prvního místa ve stejné skupině jako mi v loňské sezóně. Na březnickém hřišti bylo o půl páté ještě stále jako ve výhni. Klima neslučující se s fotbalem (možná tak v hospodě na plátně). Výčapská hra 1. půle podle toho vypadala, několik nevydařených přihrávek, zbytečných ztrát míče, bezzubost ataků - energie kvapem ubývalo. Oproti tomu Březničtí překypovali silami, snažíce se rozhodnout do poloviny. Průraznost měla rychlá hra po křídlech, kdy se skoro vždy týmově hrajícímu útočníkovi či záložníkovi dařilo centrovat do vápna a vytvářet závar před naší branou. V první polovině padl z takovéto akce jeden gól, po centru z levé strany, která byla obzvlášť otevřená, neboť Březník hrál na dva útočníky s mohutnou podporou zálohy a Výčapy měli problém s přebíráním hráčů. Březnická obrana byla mírně těžkopádná, bohužel těch několik brejků co jsme si vypracovali, zvládla odvrátit a při získání míče následovala rychlá přesná rozehra. Prvních deset minut druhé půle vypadalo velmi podobně, s tím že o přestávce Výčapy vystřídali levého obránce. Březník jednoho bojovného útočníkem sundal a nahradil techničtějším. S ubývajícími silami Výčap přišla hra, kterou popisuje zkrácený úryvek z fejetonu Míry Bosáka: ‘‘Teď už stačí jenom vzít ten záznam ze zápasu, bez stříhání, přidat titulky a Bartoška má na příštím Karlovarským festivalu první katastrofickej film podle skutečný události‘‘. Celkově běhavější Březník se stále častěji dostával do vápna, výčapská obrana nebyla schopna se z tlaku vymanit, míče v útoku se nedařilo udržet. Padá druhá branka. Po přerušení jedné z útočných akcí vidí Honza Jonáš červenou kartu (73min.). Hrajeme v deseti, tlak pokračuje. Po nedůrazném odkopu, přichází další branka. Březník se zklidnil a při odvážných kombinacích nám nepůjčuje míč. Po získání balonu jsme se v posledních deseti minutách dvakrát dostali do vápna, ale ani po rohovém kopu se stav nezměnil. Oproti tomu na druhé straně se daří ještě jednou, po nedůrazu obránce, gólově zakončit. Zápas skončil vysokou prohrou 4:0. Výčapští museli sklonit hlavu před tentokrát lepším soupeřem. Hráči teď však stojí zase pevně nohama na zemi a v příštích zápasech se budou snažit navázat na výsledky prvních kol.

Březník - Výčapy 4:0 (1:0)

Hartvíkovice - Výčapy 0:1(0:0)