Branky: 74.Racko - 47.Minarech z penalty
ŽK: Zachoval, Pavlík - Jaroš
Diváci: 50
Rozhodčí: Pochylý - Straka, Býma
Delegát ČMFS: Kondziolka
Po odloženém 17.kole hrálo naše první mužstvo opět venku. Dalším soupeřem byla rezerva Baníku Ostrava. Naši hráči Baníkovce zaskočili a předvedli v první půli výborný fotbal s mnoha nebezpečnými situacemi ve velkém vápně domácího celku. A to hlavně zásluhou Minarecha a Kováče. Oba útočníci se dostali do šancí každý minimálně třikrát za první poločas. Některé si vypracovali sami, některém jim připravili všichni záložníci (Čerstvý, Podzemský a Jaroš). Jejich střely vyrážel domácí brankář se štěstím na roh. Ten měl s jejich střelami plné ruce práce. Na druhé straně to zase byla na jedničku hrající obranná čtveřice Štrombach, Yonov, Hazucha a Adámek, kteří nedali domácím útočníkům mnoho příležitostí přiblížit se na dosah znojemské branky. Po bezbrankovém poločase jsme byli jasně lepším týmem, což potvrzuje i komentář z RegionSportu. O přestávce upozorňovali trenéři Sobota a Hazucha na nápor domácích v prvních minutách druhého poločasu a na stále soustředěnou hru celého týmu. Nechtěli nic uspěchat, nabádali hráče ať vyčkávají na chybu domácích. Netušili však, že ta přijde brzy po zahajovacím hvizdu. Minarech na půli hřiště vybojoval míč a vybídl Kováče k samostatnému útoku. Běžela 46´ a Kováč byl faulován v pokutovém území. Míč si postavil na značku Minarech a nemýlil se – 47´ 0:1. Vrásky na čele však nadělalo trenérům zranění Kováče, který si při tomto faulu narazil rameno. Dalších dvanáct minut odehrával s bolestmi a tak jej trenér Sobota vystřídal. Naštěstí se ukázalo, že šlo opravdu jen o naražení. Po jeho odchodu se snížila z naší strany v útoku agresivita a to vycítil domácí trenér. Posílil útočnou řadu a v obraně ponechal tři hráče. Od té chvíle to byli domácí, kteří byli lepším týmem na hřišti. Dostali znojemské pod stálý tlak a jejich branka visela ve vzduchu. Našim se nedařilo osvobozující odkopy udržet na půlce soupeře, místo toho, aby se hra uklidnila, tvořili se chybičky. Obrana našeho týmu si prakticky dvacet minut neodpočinula. Trenér domácích viděl, že tlak jeho hráčů se stupňuje a poslal do hry Racka. A byl to právě on, kdo po chybě Štrombacha vystřelil a trefil k pravé tyči naší branky. Domácím vyrovnávací branka vlila do žil ještě více sil a snažili se o vítěznou branku. To se jim ale mohlo stát osudným, protože úplně zapomněli bránit a my jsme mohli během posledních deseti minut po třech šancích aspoň jednou zakončit.

Libor Pala, trenér FC Baník Ostrava B:
Branka padla přesně po akci, na kterou jsem v přestávce upozorňoval. Penalta byla úplně zbytečná, šlo o hloupost našeho hráče. Když máme tvořit, jsme moc nervózní. Zápas jsme měli ve vlastních rukách, o výjru nás připravila nezkušenost.

Michal Sobota, trenér 1.SC Znojmo:
Když domácí tým dostane gól, snaží se vyrovnat. Přijeli jsme pro bod, ale když jsme vedli, měli jsme zápas uhrát. Jenže zranil se Kováč a naše hra už nebyla v útoku tak agresivní. Dostali jsme se pod tlak a soupeř nás přehrál.