SK Viktorie Jirny

Stránky fotbalového klubu na vysledky.com

< Žáci U-13 >
Klub Hřiště Archiv
Na tradičně neupraveném hřišti, s míči nevalné úrovně se odehrálo utkání v Litvínově. Domácí, kteří i vzhledem k postavení v tabulce moc fotbalového umění nepobrali, nám to předvedli v praxi.... Od první minuty se ze strany domácích nekonalo nic jiného, než brutální kopaná s řadou likvidačních faulů, za tichého přihlížení rozhodčích, kteří za celý první poločas udělili jedinou žlutou kartu až ve 38.minutě, kdy jsme již museli střídat Jardu Jindráčka pro zranění, poté byl ošetřován Ondra Kejha pro krvácení z úst po faulu pěstí ve vápně. Desítky faulů do 38.minuty ani jednou ohodnoceni ŽK, což soupeře vedlo ve druhém poločase nejen k pokračování likvidačních zákroků, ale rozhodčí zůstal v klidu i poté, co Stožický po odpískání úmyslně šlápl na našeho hráče, ležícího na zemi, nebo když před zraky rozhodčího a asistentky, opět po odpískání srazil hráč domácích zezadu Marka Kincla..... Způsob tohoto rozhodování, který škodí fotbalu, kdy rozhodčí očekává, že naše fotbalová kvalita zvítězí, ale nechce si to rozházet ani u soupeře, je špatný a alibistický.

Fotbalu moc nepobrali...

Hosté přijeli do Jiren zřejmě motivovaní a instruovaní, že domácím nesedí tvrdá hra a tak se snažili od prvního hvizdu rozhodčího, všímat si více hráčů než míče, jako by nebyl k fotbalu důležitý..., to se jim vymstilo již po 20ti vteřinách hry, kdy se věnovali víc našim hráčům a zapomněli na míč, který skonči v jejich síti díky Romanu Janouškovi. V šesté minutě se situace opakovala, ovšem tentokrát ji předcházela brilantní fotbalová ťukaná po ose Janoušek, Kincl, Jindráček až k Jandzikovi, který se v podobných situacích nemýlí, 2:0. Poté následovalo několik vulgárních, sprostých a urážejících poznámek hostujícího trenéra ke svým hráčům..., ani to nezabralo, tak to funkcionáři soupeře, když prohrávali po šesti minutách 2:0 zkoušeli hodit na rozhodčí..., to asi taky není cesta k úspěchu... Když ve 38.minutě střídajícího Toncara sestřelil ze zadu, úplně zbytečně Vlček, z nařízeného PK se trefil Jarda Jindráček a první poločas skončil zaslouženým vedením 3:0. Druhá půle se již dohrávala, my hráli co potřebovali a soupeř bezradně nic nevymyslel, protože sázka na brutalitu tentokrát nevyšla....Asi šest let se nám nestalo, aby jsme museli střídat tři hráče pro zranění a další dva aby zraněni dohrávali... Bohužel před slušnou diváckou kulisou soupeř kromě spousty faulů, sprostých a urážlivých nadávek trenéra hostí vůči svým hráčům, moc fotbalovosti nepředvedl....

Zápas, ve kterém jsme byli po většinu zápasu fotbalovějším týmem, když domácí, s výjimkou Vratislava Lokvence, pouze po hřišti běhali a sráželi se s našimi hráči........ Do vedení jsme šli zcela zaslouženě a ve 37. minutě jsme mohli zvýšit naše vedení, ovšem střelu Tomáše Jandzika zastavilo břevno domácí branky. Ve 44. minutě jsme kopali roh a hráči se zřejmě již viděli v kabině, domácí zaútočili a míč se na třikrát dostal ke střelci vyrovnávací branky. Po přestávce jsme začali lépe my a v 52. minutě střílí po krásné kombinační akci našeho týmu Mára Smola do nohou domácího brankáře, který byl poslední překážkou v cestě míče do sítě. V 61. minutě Lukáš Havierník vystřelil tvrdou střelu z 32 metrů, které chyběli centimetry a když ani Tomáš Jandzik, který běžel sám na branku domácích trefil pouze gólmana, skončilo utkání, díky tvrdé střele a premiérové brance Pavla Krále pouze 2:1. Domácí vyloženou brankovou příležitost ve druhém poločase neměli, a tak i proto je naše vítězství více než naprosto zasloužené !! Kladem zápasu byl několikaminutový start našeho nadějného dorostence Petra Berana, který si tak odbyl premiéru v divizním zápase.

Premiérovým gólem Pavel KRÁL rozhodl utkání.