Sparta Kutná Hora

Stránky fotbalového klubu na vysledky.com

< A-Tým B-Tým Dorost U-19 Dorost U-17 Žáci U-15 Žáci U-13 Žáci U-13 B Žáci U-15 B Ženy >
Klub A-Tým Vyber tým Hřiště Archiv
Zruč nad Sázavou - Sparta Kutná Hora "B" 1:4 (1:2) Do zápasu vstoupila aktivněji Kutná Hora, ale své šance využít nedokázala. Největší spálil Zeman, který sám před domácí brankou mířil těsně vedle levé tyče. Zruč tak postupně přebírala taktovku a ve 20. minutě svoji převahu zúročili. Posázavský hráč zamotal sparťanské tři obránce ve vápně a prostřelil Stoupu - 1:0. Jejich vedení ale netrvalo dlouho. V 33. minutě se k trestnému kopu postavil B. Šváb a překvapil domácího gólmana - 1:1. Do poločasu pak kutnohorští otočili skóre ve svůj prospěch, když v šestnáctce zabojoval Rumpli a odražený míč vrátil do kasy - 1:2. Do druhého dějství vstoupili zručští fotbalisté se snahou zvrátit pro ně nepříznivý stav. Vyložené šance si ovšem nepřipravili, hrozili pouze z několika rohů či trestných kopů, se kterými si naše defenziva hravě poradila. A udeřilo na druhé straně - T. Šváb z protiútoku mířil přesně k tyči - 1:3. Tím se hra Zruče rozklížila. Další tutovku spálil Černý a brankový účet uzavřel tentýž hráč v 85. minutě. Stoupa založil rychlý protiútok přes Kopeckého, který se narážečkou propracoval až k centru a Černý se nemýlil - 1:4. Branky Sparty: 33. B Šváb, 44. Rumpli, 70. T.Šváb, 85. Černý Sestava Spraty: Stoupa - Kopecký, Skokan, B. Šváb, Pospíšil – T. Šváb, Rumpli, Štefl (46. Trpišovský) – Hulman (70. Černý), Zeman, T. Fedor (85. L. Fedor). Trenér Jaroslav Wohlgemuth.

Juniorka Sparty plenila ve Zruči

Sparta Kutná Hora - SK Rakovník 4:1 (2:0) Už ve 2. minutě vyzkoušel pozornost Šimona Mžourek ranou ze střední vzdálenosti, ovšem začátek vyšel lépe domácím: Gólman Doubrava si ve 4. min. hrál s míčem tak dlouho, až ho o něj Luňáček připravil a Černohlávek poprvé napnul síť - 1:0. I nadále byla Sparta v ofenzivě aktivnější, ovšem Luňáček hlavou po rohovém kopu minul rakovnickou bránu, stejně tak i Černohlávek z hranice šestnáctky o chvíli později. V 15. min. ale Mach nacentroval trestný kop z pravé strany a M. Tomíšek usměrnil hlavou balón podruhé do sítě - 2:0. Ve 22. min. se Doubrava musel natáhnout po dalším trestném kopu Macha a SK Rakovník poprvé vážněji zahrozil ve 24. min.: Cabezas v úniku obešel i vybíhajícího brankáře, naštěstí pro domácí M. Tomíšek míč odkopl z brankové čáry do bezpečí. Ve 29. min. Cabezas postupoval na Šimona z druhé strany, ale ani tentokrát neuspěl. To Machův trestný kop z 29. min. opět ze střední vzdálenosti vyhlavičkoval Fojtík na další roh, po něm a nacvičeném signálu ránu M. Tomíška odvrátil opět Fojtík. Blízko gólu byli Kutnohorští těsně před přestávkou: Ve 42. min. po dlouhém výkopu Šimona Luňáček vyhrál hlavičkový souboj, Auer si balón potáhl, jenže pak ho vychytal Doubrava. Hosté se nadechli krátce po přestávce: Nejprve Severin v dobré pozici hlavou ještě přihrával, ovšem v 54. min. se už Cabezas protáhl kutnohorskou obranou až před Šimona a korigoval stav na 2:1. Domácí naštěstí bodové choutky hostů uťali velmi záhy: V 63. min. po autovém vhazování O. Tomíška John v šestnáctce fauloval Macha a P. Růžička z pokutového kopu zvýšil na 3:1. Ještě veseleji bylo na domácích tribunách o čtyři minuty později, kdy přízemní centr O. Tomíška z levé strany Doubravovi propadl a Luňáček uklidil míč do sítě - 4:1. Hosté definitivně rezignovali a Sparta mohla přidat ještě další branky. Jenže Auer a Luňáček se několikrát chytili do ofsajdové pasti, Černohlávek nevyužil zmatku před Doubravovou a Machovu individuální akci s jedovatým zakončením vytáhl Doubrava na roh. I tak si Kutnohorští mohli zhluboka oddechnout. "Jsem rád, že jsme toto utkání zvládli," ulevil si kutnohorský trenér Radim Truksa. "Vyhráli jsme zaslouženě, gólovek a šancí jsme měli více než soupeř," zdůraznil a navázal: "Dobře jsme vstoupili do zápasu, když už ve 4. minutě Černohlávek potrestal lehkovážnost gólmana." Rakovničtí "zazlobili" na začátku druhého poločasu. "Jsem rád, že nás gól hostů neposlal dolů a že jsme odpověděli třetím gólem," oddechl si kouč a dodal: "Od čtvrtého gólu byl zápas hotový." Rakovničtí kromě začátku druhého poločasu nekladli valný odpor, vypadalo to jako jednoduché tři body pro Kutnou Horu. "Myslím, že nemáme mužstvo na jedenácté místo, měli bychom figurovat výš," upozornil Radim Truksa. "Dnes konečně jsme si šance dokázali vytvořit, ale hlavně i proměnit," uzavřel své hodnocení. Branky: 4. Černohlávek, 15. M. Tomíšek, 59. pok. kop P. Růžička, 63. Luňáček - 54. Cabezas. Rozhodčí: Malý - Pavelka, Navrátilová. ŽK: Kozel, M. Tomíšek, Filipec - Fojtík, Vaidiš, Isteník. Střely na branku: 10:5. Mimo: 5:5. Fauly: 14:16. Ofsajdy: 9:3. Rohové kopy: 7:4. Diváků: 168. Kutná Hora: Šimon - O. Tomíšek, M. Tomíšek, M. Šváb, Filipec - Černohlávek (70. M. Frejlach), P. Růžička, Mach, Kozel (84. T. Šváb) - Luňáček (76. Vodička), Auer. Trenér Radim Truksa. SK Rakovník: Doubrava - Krejčí, Vaidiš, Fojtík, John (64. Schwendt) - Červený (46. Severin), Mžourek, Bláha, Lupák (73. Setnička) - Cabezas, Isteník. Trenér Radim Suchánek.

Výhra nad SK Rakovník přinesla Spartě důležité body

Sparta Kutná Hora - SK Rakovník 1:3 (1:2) Vstup do utkání měli lepší domácí. Rezler zahrává v 9. min. standardní situaci a odražený míč se dostává k Pašiakovi, který sice na dvakrát, ale dostává míč do sítě. Ovšem vedení si domácí dlouho neudrželi. O pět minut později hosté vyrovnávají z pokutového kopu, jemuž předcházel nedůrazný souboj Wasserbauera a následný faul. Ve 22. min. byli opět blízko gólu domácí. Trestný kop zahrává Lacko. Jeho prudkou střelu gólman neudrží a na poslední chvíli sbírá míč na brankové čáře. O minutu později trefují hosté břevno Drtinovy branky. Ve 33. min. se po dorážce z rohového kopu ujímají hosté vedení. Druhý poločas se odehrává v režii hostí, ale větší šance k vidění nejsou. Domácí se příliš do hry nedostávají. Hra se odvíjí převážně mezi vápny. Hosté své vedení pojišťují v 65. min. Standardní situace zhruba z poloviny hřiště jako by domácí vůbec nezajímala. Na míč směřující za obranu si nikým neatakován zabíhá hostující útočník a hlavou usměrňuje za Drtinova záda. Zápas hodnotil trenér domácí Sparty Roman Výborný: "Z utkání bolely oči. Nedokážu si vysvětlit, jak až na jednu výjimku totožná sestava dokáže po velmi kvalitním výkonu s Berounem předvést takovou bídu. Hosté nás prakticky celé utkání přehrávali a my jsme se vůbec nedostali do hry. Byli jsme bez pohybu a velmi často kazili i jednoduché přihrávky. Všechny branky jsme dostali ze standardních situací, čemuž předcházel náš nedůraz v pokutovém území. To je náš celosezónní problém. V těchto situacích by to měl být Wasserbauer, který by zezadu hru více organizoval." Branky KH: 9. Pašiak Sestava KH: Drtina – Michálek, Wasserbauer, Rezler, Slabý (56 Pudil) – Hájek, Menšík, Šesták, Lacko – Kruliš, Pašiak (56. Baroch)

Z utkání bolely oči

Sparta dokázala zápas otočit
Povzbuzeni posledním vítězstvím nastoupili starší dorostenci Sparty Kutná Hora do další bitvy o záchranu v krajském přeboru. V neděli dopoledne jim byl v Lorci soupeřem SK Rakovník:
V posledním zápase sezóny se loučila Bára Janálová
18. kolo udělalo tečku za III. ligou žen 2010 - 2011. Fotbalistky Sparty Kutná Hora hostily Jestřábí Lhotu a kromě příprav rozlučky se také loučily - se svou brankářkou Bárou Janálovou, která ohlásila konec své fotbalové kariéry. Chce se totiž věnovat rodině. "Neříkám, že se po porodu nevrátím,&
Béčko Sparty svedlo vyrovnaný boj s vedoucí Sázavou
V dalším kole okresního přeboru zavítal na pažit v Lorci vedoucí tým soutěže, mužstvo Sázavy. Přestože míč byl po většinu zápasu na kopačkách sázavských, byla naše juniorka zdatným partnerem a v závěru mohla vybojovat bod.